Forum Gadka

Forum dyskusyjne Gadka

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-06-14 18:09:48

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Co dalej z Gadką?

Chciałabym napisać wątek o tym jak widzę nasze forum. Nie powiem, że będziecie mnie popierać we wszystkim, ale (choć zabrzmi to niemiło) nie o to chodzi.

Forum stworzyłam głównie z myślą o rozmowie. Nie ozdobnikach, lajkach, punktach, tysiącu emot, kolorowych nickach, trzystu rang forumowych, i co jeszcze sobie wymyślicie.
Forum dyskusyjne i na tym się skupmy.
Wiadomo, że są rzeczy, na których będzie Wam zależeć. Rozumiem.
Ale forum to ma ograniczenia, bo jest darmowe. Nie zamierzam wydawać kilkuset złotych, by potem zamknąć forum, bo "coś nie wyszło". Słaba jestem w marketingu, więc pewnie nie uda mi się ściągnąć tu nawet 50 osób. [dblpt]D Choć fajnie by było....

Mam do Was pierwszy romans. Otóż ustawienie głównego stylu forum. Każdy z Was może sobie wybrać jaki mu się podoba z tych, co są dostępne, ale mogę ustawić jeden główny, dla osób, które pierwszy raz wejdą.
W wolnej chwili przejrzyjcie style i wypowiedzcie się jaki styl byście uważali za ok.
Poza tym, trzeba się zastanowić nad logo. Jakieś propozycje?


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#2 2015-06-14 19:17:12

Dafne
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-12
Liczba postów: 50
Windows 7Opera 30.0.1835.59

Odp: Co dalej z Gadką?

Nie będzie lajków? Kolorowych nicków? Tysiąca rang? Konkursów na avatar? Ufffffff...

Też bym na forum nie wydawała. Myślę, że kiedy zejdzie się tu aktywna grupa dyskutantów, to nie będą patrzeć na te ozdobniki.
Niestety, mamy przykład na innym forum, jak wygląda jego upadłość. Albo po prostu na w pół działające forum. Nie oskarżam nikogo. Ale taka prawda.

Nie mam inwencji twórczej, ale logo powinno być proste, w jednolitych kolorach. Jestem nieumiejętna, nie umiem tego zrobić.
Wygląd też prosty, schludny. Reszta sama się ułoży.

Offline

#3 2015-06-20 17:28:59

Suicider
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-15
Liczba postów: 3
Windows XPFirefox 38.0

Odp: Co dalej z Gadką?

Z logiem mogę trochę pomyśleć.
Ale muszę wiedzieć na jakich kolorach się skupić.
Dobrze by było gdyby zostawić max. 3 skórki i do tych styli porobić headery, tak żeby to jakoś pasowało kolorystycznie.
Np. jeden skin czarny, jeden jasny.

Offline

#4 2015-06-20 17:53:06

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Co dalej z Gadką?

Generalnie z tego co widziałam to nie ma tak, że mogę ograniczyć ilość styli. Tyle ile jest już z automatu ustawione, tyle każdy może sobie coś ustawić. Domyślny styl wybrałam "zilla", bo jest całkiem przyjemny. Jeśli chcesz możesz pod niego coś pomyśleć. Jeśli chodzi o ciemny... możesz popatrzeć na style jakie są dostępne (możesz je po przełączać z poziomu swojego profilu) i wybierz i napisz tu, który przypadł Ci do gustu. Pomyślimy dalej jak z tym logiem. Bo fakt faktem - jeśli ktoś ustawi x styl logo może nie pasować, więc można ew. gdzieś zastrzec, że na większości styli logo będzie walić po oczach xD


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#5 2015-06-20 19:18:23

Suicider
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-15
Liczba postów: 3
Windows XPFirefox 38.0

Odp: Co dalej z Gadką?

Podobają mi się style: Black Blue jako jasny
Open wings jako czarny

Trzeba się zapoznać z tym dogłębnie: http://www.forum.pun.pl/
Jeśli to forum ma kiedyś ruszyć to trzeba zacząć powoli to ogarniać.

Offline

#6 2015-06-21 12:41:19

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Co dalej z Gadką?

@Suicider, ok. Ten ciemny słabo mi się podoba. Jasny jest fajny.

Ktoś ma jakieś inne propozycje (wszystkie rozpatrzymy)?

Wiadomość dodana po 51 min 33 s:
W ogóle, może uważacie, że powinny powstać jakieś inne bloki tematyczne?


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#7 2015-06-22 17:52:12

Suicider
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-15
Liczba postów: 3
Windows XPFirefox 38.0

Odp: Co dalej z Gadką?

To fajnie byłoby chyba zostać przy BlackBlue.
Tak szczerze to na 'zilla' ja nic nie widzę, tam jest praktycznie sam biały kolor.

Ruta, a jak będzie z avatarami? Ten silnik je obsługuje? Nie wiem jak to wygląda tam w panelu, nigdy nie obsługiwałem forum.
Uważam avatary za obowiązkowe, i fajnie by było zwiększyć ich rozmiary, zapewne da się to gdzieś tam zmienić.

I fajnie by było jakby ktoś coś proponował [dblpt])

Offline

#8 2015-06-22 21:12:23

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Co dalej z Gadką?

@Suicider, to może skupmy się na razie na jednym stylu. Np. Black Blue. Bo tak naprawdę jakiekolwiek nie zrobić logo do każdego stylu będzie wyglądać inaczej.

Co do avów zwiększyłam 150x150, starczy? I z tego co widzę nie mam jak z "automatu" ustawić avów.


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#9 2015-06-23 14:31:01

Kid
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-23
Liczba postów: 2
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Co dalej z Gadką?

Dajcie tego shoutboxa na dół, bo na górze nie pasuje - zresztą jak na każdym forum.  Ten styl wygląda całkiem spoko, ale czcionka powinna być czarna, bo ten szary źle się czyta. Nad logiem pracujecie, więc spoko. A i imho nie jest dobrze wkładać do jednego wora np. Muzyka - Literatura - Film, nie lepiej zrobić po prostu oddzielne kategorie?  Choć w sumie przy tak małej ilości użytkowników to syfu nawet nie powinno być.
Ogólnie forum stoi na darmowym hoście, Pani administrator też nie liczy, że osiągnie sukces z tym forum, więc nie ma chyba co liczyć na jakieś oszałamiające efekty, tym bardziej że takie fora przejadły się już z 2 lata temu.

Ostatnio edytowany przez Kid (2015-06-23 14:37:50)

Offline

#10 2015-06-23 18:25:39

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: Co dalej z Gadką?

Okej.. więc jeszcze raz.

IDEĄ tego forum jest to, że ma być inne od innych for. Nie jest robione na szumne podbicie internetów, ani dla osób, które zamierzają wpaść na napisanie 3 postów i sobie pójść. Może być tu 20 userów, którzy są tu by popisać, a nie by pogapić się na logo. Nie zamierzam uszczęśliwiać na siłę ludzi. Wkurzają mnie na forum tysiące kategorii gdzie przez 3 lata jest 10 tematów, bo NIKT nie jest zainteresowany by rozwijać działy. Dlatego chcę i nie zmienię tego, że będą tu bloki tematyczne, które zbierają do kupy kilka wątków. Bo łatwiej prowadzić dyskusje, nie ma nagminnego offtopu, ani "ok, ale tu już schodzimy na temat książki, a było o filmie..." itp. sytuacji. Chciałabym by to było coś w rodzaju forum dla grupki znajomych, którzy skupiają się na rozmowach, a nie miliardzie ozdobników.

Prace nad jakimś stylem i porządkiem są konieczne, bo ma być nam przyjemnie tu bywać. I nie bardzo rozumiem dlaczego "sukcesem" ma być wybić się czy stać się jednym z wielu for. Nie. To nie jest ten poziom, ani ta idea. Dlatego nie chcę wykupować serwerów, reklam, itd. by potem użerać się z masą stękających userów, którym co chwilę coś nie pasuje.

Ma być minimum wszystkiego, z maksimum poziomu rozmów. Dawno fora straciły swój sens - rozmów, na rzecz pluginów, dodatków, miliona elementów profilu a'la jakiś serwis społecznościowy. Chcę trochę powrócić do źródła - stawiać na rozmowę, zwykłą, spontaniczną. A reszta do kosza.

Więc jeśli ktoś liczy, że znajdzie tu przeciętne forum... no to się rozczaruje.
I ta polityka nie podlega dyskusji.

Logo, styl, inne bloki tematyczne, czy zasady funkcjonowania tutaj jak najbardziej już tym zmianom podlegają.


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#11 2015-06-23 20:32:14

Kid
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-23
Liczba postów: 2
Windows 7Chrome 43.0.2357.124

Odp: Co dalej z Gadką?

Imho, nie da się tworzyć forum w 20 użytkowników czy 30 to jest zbyt mała społeczność.  Wiele tematów szybko się wyczerpie lub nie będzie wgle zainteresowania z powodu braku wiedzy na dany temat. Fora z tysiącami użytkowników wyglądają jak trupy, których już nic nie ożywi, więc jasna rzecz, że jestem sceptycznie nastawiony.

Offline

#12 2015-06-23 21:05:44

Ruta
Administrator
Dołączył: 2015-05-27
Liczba postów: 61
Windows 7Chrome 43.0.2357.130

Odp: Co dalej z Gadką?

Będzie tylu użytkowników, ilu uda się nam pozyskać. Znajomych, znajomych znajomych. Nie zależy mi tak bardzo na ilości, a co na jakości. Jak się uda stworzyć forum na którym codziennie będzie 100 postów będzie dla mnie już sukcesem.


We can all be free, maybe not with words, maybe not with a look... But with your mind.

Offline

#13 2015-07-22 11:48:59

aldon99
Użytkownik
Dołączył: 2015-07-22
Liczba postów: 5
Windows 8Chrome 43.0.2357.134

Odp: Co dalej z Gadką?

Musicie sie troszkę rozkręcić, ogłaszczać się na innych forach reklamowych [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot